Θέση εργασίας
ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ

Μια μικρή εταιρεία με μεγάλες φιλοδοξίες. Δε χρειάζονται πολλά άτομα για να δημιουργηθεί ένα καλό προϊόν. Το μόνο που χρειάζεται είναι στενή συνεργασία και κοινές εμπειρίες.

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ

Οι δραστηριότητές μας περιλαμβάνουν ιστοσελίδες γνωριμιών, ηλεκτρονικά καταστήματα και άλλα διαδικτυακά προϊόντα. Έχουμε αναπτύξει και είμαστε ιδιοκτήτες μέσων κοινωνικής δικτύωσης σε περισσότερες από 10 ευρωπαϊκές χώρες.

ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ;

Αναζητούμε Διευθυντής Μάρκετινγκ στην Ελλάδα.

Διευθυντής Μάρκετινγκ
Αρμοδιότητες

- Εισαγωγή του online project μας στην αγορά.
- Σχεδιασμός και διαχείριση στρατηγικών μάρκετινγ και προϋπολογισμού.
- Δημιουργία και διαχείρηση διαφημιστικών εξτρατιών.
- Έλεγχος διαφημιστικής καμπάνιας σε Google Analytics, Google AdWords, Facebook και Instagram.
- Σχεδιασμός και έλεγχος διαφημιστικών πλάνων στον τομέα του ψηφιακού μάρκετινγκ. Συμπεριλαμβάνονται SEO/SEM, δίκτυο affiliate, emai, κοινωνικά δίκτυα και display advertising καμπάνιες.
- Συνεργασία με πρακτορεία μάρκετινγκ με σκοπό τον προσδιορισμό των δημογραφικών ομάδων στις οποίες θα αυεπυθυνθούν οι καμπάνιες.
- Εύρεση συνεργατών για την υλοποίηση των διαφημιστικών ενεργειών που θα σχεδιαστούν.
- Ανάλυση διαφημιστικών καμπανιών και παρουσίαση.
- Επικοινωνία με την κοινότητα του Erodate.gr και οργάνωση εκδηλώσεων.

Προσόντα που απαιτούνται

- Γνώσεις ψηφιακού μάρκετινγκ (κοινωνική δικτύωση, αλληλεπίδραση με την κοινότητα κλπ)
- Εμπειρία σε SEM και SEO
- Εμπειρία σε adwords και affiliate marketing
- Εμπειρία στην οργάνωση εκδηλώσεων (θα ληφθεί υπόψιν)

Προσφέρεται

- Ευέλικτο ωράριο
- Ανταγωνιστικός μισθός
- Συναρπαστική συνεργασία με ξένες αγορές

Αποστολή βιογραφικών στα Αγγλικά στο [email protected]